مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان ، اطلاعات کامل در خصوص این کشور ، راه های مهاجرت به آذربایجان و اخذ اقامت، اطلاع از هزینه زندگی در آذربایجان و هزینه اقامت، تحصیل و هزینه های تحصیل در آذربایجان از مهمترین سوالات افراد متقاضی مهاجرت به آذربایجان می باشد. قبل از تصمیم گیری در مورد مهاجرت به آذربایجان به می بایست در مورد موقعیت جعرافیایی، تاریخچه این کشور، اقتصاد، فرهنگ و هنر، و سیاست این کشور اطلاعات کاملی داشت۹ باشید سپس در مورد روش های مهاجرت به آذربایجان ، بهترین آنها و شرایط هر کدام اطلاعاتی داشته باشید تا با فکر بازتری بتوانید تصمیم گیری نمایید. لذا در ابتدا توضیحاتی در مورد جمهوری آذربایجان و دیگر مسائل مربوط به حوزه مهاجرت به آذربایجان خدمتتان شما عزیزان و همراهان ارائه می نماییم. جهت رفع سوالات و ابهامات خود در این خصوص مهاجرت به آذربایجان میتوانید از مشاوره رایگان وکلا و مشاران متخصص در امر مهاجرت موسسه مشاوره ای و کمهاجرتی MIE اطلاعات کسب نمایید.

در کشور جمهوری آذربایجان اقوامی همچون آذری ،تالش ، ارمنی ، اوکراینی ،تاتار ،ترک و روس سکونت دارند. حدود  نیمی از جمعیت جمهوری آذربایجان شهری و نیم دیگر روستایی می باشند. نزدیک به۸۵  درصد از جمعیت کشور جمهوری آذربایجان را شیعیان تشکیل می دهند و نیز مذاهب و ادیان دیگری نیز وجود دارند که به عنوان اقلیت شناخته می شوند.

موقعیت جغرافیایی

جمهوری آذربایجان در منظقه قفقاز قرار گرفته است. جمهوری آذربایجان در شمال غربی ایران واقع شده است و درکنار سواحل دریا خزر میباشد . رشته کوه های قفقاز و کوه های تالش کشور  جمهوری آذربایجان را به طور کامل احاطه کرده اند و نزدیک به نیمی از مساحت خاک کشور جمهوری آذربایجان  را تشکیل می دهند . تنوع زیستی در کشور جمهوری آذر بایجان متنوع می باشد به گونه ای که حدود ۴۰۰۰ گونه ای گیاهی در این کشور دیده می شود.

این کشور دارای یازده نوع آب وهوا می باشد که مناطق شمالی و شرقی جمهوری آذربایجان دارای آب و هوای سرد خشک و مناطق جنوبی و غربی جمهوری آذربایجان دارای آب و هوایی خنک و مرطوب می باشد . بیشترین بارندگی در مناطق لنکران رخ می دهد که میانگین ۱۷۰۰ میلمتر و کمترین میزان حدود ۲۵۰ میلیمتر بارندگی در مناطق آبشوران می باشد . مناطق مرکزی جمهوری آذربایجان به دلیل جلگه ای و حاصل خیز بودن مناطق مناسبی برای کشاورزی می باشد.

کشور جمهوری آذربایجان به شصد و شش بخش و نیز به ده بخش اقتصادی تقسیم شده است که از جمله بخش های مهم اقتصادی جمهوری آذربایجان می توان به لنکران-آستارا و شکی-زاکا تالا و کورای مرکزی و گنجه-کوراخ اشاره کرد.

تاریخ جمهوری آذربایجان

سابقه حضور بشریت در جمهوری آذربایجان به هزاران سال قبل برمی گردد . سنگ نبشته های ۱۲۰۰۰ساله این موضوع را تایید می کنند. سکاها حدود نه قرن پیش از میلاد در آنجا سکنی گزیدن و به دنبال آن ها مادها و سپس هخامنشیان بر منطقه جمهوری آذربایجان تسلط پیدا کردند.

در فاصله میان قرن اول تا سوم میلادی مناطق جمهوری آذربایجان تحت سلطه رومیان بوده است اما از قرن سوم به بعد به دست شاپور اول ساسانی فتح  شد . به طور کلی منطقه آذربایجان محل کشمکش رومیان و ایرانیان بوده است. در دوره ظهور اسلام منطقه آذربایجان بدست حاکمان محلی اداره می شد اما با شکست رومیان و ایرانیان بدست مسلمانان عرب زمینه حمله به آذربایجان فراهم شد و در قرن هفتم آذربایجان بدست مسلمانان فتح شد.

در قرن پنجم شمسی غزنویان بر بخشی  از مناطق آذربایجان مسلط شدند . غزنویان اولین حکومت ترک تبار در منطقه بوده اند که نقش مهمی در  تغییر زبان مناطق جمهوری آذربایجان داشته است این روند در دوره سلجوقیان نیز ادامه یافت . از طرفی دیگر این دوران را ، دوران طلایی ادبیات فارسی نیز می توان یاد کرد زیرا شاعرانی همچون نظامی گنجوی خاقانی حاصل همین دوران می باشند. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE

در قرن سیزده و چهاردم میلادی مناطق آذربایجان مورد تهاجم مغولان و تاتار ها قرار گرفت و باعث تغییر در بافت جمعیت منطقه آذربایجان نیز شد اما نقطه تاریک تاریخ  سرزمین آذربایجان  در دوره قاجاره می باشد که با حمله روسیه تزاری و انعقاد دو معاهده گلستان و ترکمنچای منطقه آذربایجان برای همیشه از ایران جدا و ضمیمه خاک روسیه تزاری شد . بعد از تصرف منطقه آذربایجان بازهم نفوذ فرهنگی ایرانی بر فرهنگی روسی غلبه داشت اما با اکتشاف نفت منطقه آذربایجان مورد توجه روسیه تزاری قرار گرفت به گونه ای که یک سوم از جمعیت باکو را روس های مهاجر تشکیل می دادند.

در قرن بیستم با رشد صنعت و روزنامه تفکرات استقلال طلبانه شکل گرفت که نتیجه آن تشکیل جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۸ بود اما این استقلال ظرف دوسال با حمله شوروی با شکست مواجه شد. در سال ۱۹۹۲ میلادی با تجزیه شوروی ، آذربایجان اعلام استقلال و خود را جمهوری آذربایجان نام نهاد این استقلال تا به امروز پا برجا بوده است.

 

https://mie.company/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *